MBRF40250TG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MBRF40250TG
JLCPCB Part #
C150221
Package
TO-220F-3
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 150A 250V 250uA 40A 970mV@40A TO-220F-3 Schottky Diodes ROHS