MAC12HCDG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MAC12HCDG
JLCPCB Part #
C3614597
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.5V 100A@60Hz 12A 400V 50mA 60mA TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS