LP2950CDT-3.3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LP2950CDT-3.3G
JLCPCB Part #
C83741
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100mA 126uVrms 3.3V 30V 380mV@(100mA) 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS