KA278R33CTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA278R33CTU
JLCPCB Part #
C3749220
Package
TO-220F-4L
Description
-20℃~+80℃@(Ta) 1 10V 10mA 2A 3.3V 500mV@(2A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220F-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS