FQPF18N50V2SDTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQPF18N50V2SDTU
JLCPCB Part #
C3280879
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 14.3pF 18A 265mΩ@10V 3.29nF 390pF 500V 55nC@10V 5V 69W N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS