FQA55N25
MFR.Part #
FQA55N25
JLCPCB Part #
C463023
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 160pF 180nC@200V 250V 310W 3V 40mΩ@10V 55A 6.25nF TO-3P MOSFETs ROHS