NCP163AFCT2925T2G
MFR.Part #
NCP163AFCT2925T2G
JLCPCB Part #
C895756
Package
WLCSP-4(0.64x0.64)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12uA 2.925V 250mA 5.5V 92dB@(1kHz) Fixed Positive WLCSP-4(0.64x0.64) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS