FGH60N60SFDTU
MFR.Part #
FGH60N60SFDTU
JLCPCB Part #
C10886
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃ 1.79mJ 120A 134ns 140pF 198nC@15V 2.82nF 2.9V@60A,15V 22ns 350pF 378W 47ns 4V@250uA 600V 670uJ FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS