FGA40N65SMD
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGA40N65SMD
JLCPCB Part #
C444005
Package
TO-3P
Description
1.88nF 119nC 120A 12ns 180pF 2.5V@40A,15V 260uJ 3.5V@250uA 349W 42ns 50pF 650V 80A 820uJ 92ns FS (Field Stop) TO-3P IGBT Transistors / Modules ROHS