FDP79N15
MFR.Part #
FDP79N15
JLCPCB Part #
C3290357
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 140pF 150V 3.41nF 30mΩ@10V 4.5W 5V 73nC@10V 79A 950pF N-Channel TO-220-3 MOSFETs ROHS