FDMC15N06
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDMC15N06
JLCPCB Part #
C890925
Package
WDFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 11.5nC@10V 2.3W、35W 2.4A、15A 350pF 4V 55V 900mΩ@10V WDFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS