FCA20N60F
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCA20N60F
JLCPCB Part #
C455146
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 190mΩ@10V 208W 20A 3.08nF 3V 600V 95pF 98nC@480V TO-3P MOSFETs ROHS