FCA20N60
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCA20N60
JLCPCB Part #
C10433
Package
TO-3P
Description
190mΩ@10V,10A 208W 20A 5V@250uA 600V N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS