74LCX240MSAX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74LCX240MSAX
JLCPCB Part #
C3755302
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 10uA 2 24mA 24mA 2V~3.6V 4 74LCX Tri-State SSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS