74F623PC
MFR.Part #
74F623PC
JLCPCB Part #
C3587550
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Bidirectional Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers