1N5383BRLG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
1N5383BRLG
JLCPCB Part #
C9085
Package
DO-27
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1.5kΩ 142.5V~157.5V 150V 330Ω 500nA 5W DO-27 Zener Diodes ROHS