NCP703SN19T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP703SN19T1G
JLCPCB Part #
C463155
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.9V 13uVrms 20uA 300mA 300mV@(300mA) 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS