PA16V470M5X11
MFR.Part #
PA16V470M5X11
JLCPCB Part #
C48935348
Package
Plugin,D5.5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 11mm 16V 16mΩ@100kHz 2.5mm 2000hrs@105℃ 4.1A@100kHz 470uF 5.5mm Polymer ±20% Plugin,D5.5xL11mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS