MA10V470M6X8
Extended
Manufacturer
jieerrui
MFR.Part #
MA10V470M6X8
JLCPCB Part #
C46550459
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 20mΩ@100kHz 3.1A@100kHz 470uF 6.3mm 7mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS