JVJ35V120M6X8
MFR.Part #
JVJ35V120M6X8
JLCPCB Part #
C49256854
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 120uF 2000hrs@105℃ 35V 6.3mm 7.7mm 95mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS