JVE50V10M6X6
MFR.Part #
JVE50V10M6X6
JLCPCB Part #
C48615126
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 2Ω@100KHz 5.7mm 50V 6.3mm 70mA@100KHz ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS