JVE16V1000M10X10
Extended
Manufacturer
jieerrui
MFR.Part #
JVE16V1000M10X10
JLCPCB Part #
C48615111
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10mm 150mΩ@100KHz 16V 2000hrs@105℃ 670mA@100KHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS