PH35V470M10X12
MFR.Part #
PH35V470M10X12
JLCPCB Part #
C49232882
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.5mm 16mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 2A@100kHz 35V 470uF 5mm Polymer ±20% Plugin,D10xL12.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS