Z8F0880AN020SG
MFR.Part #
Z8F0880AN020SG
JLCPCB Part #
C2640767
Package
QFP-44(10x10)
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 20MHz 2KB 37 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 QFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS