Z8F082APB020EG
MFR.Part #
Z8F082APB020EG
JLCPCB Part #
C2640086
Package
DIP-8
Description
-40℃~+105℃ 10bit 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 6 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS