Z8F043ASH020SG
MFR.Part #
Z8F043ASH020SG
JLCPCB Part #
C6043808
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS