Z8F022AHJ020SG2156
MFR.Part #
Z8F022AHJ020SG2156
JLCPCB Part #
C2640419
Package
SSOP-28-208mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 23 2KB 512Byte 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS