EZ80L92AZ020SG
MFR.Part #
EZ80L92AZ020SG
JLCPCB Part #
C2640060
Package
LQFP-100(14x14)
Description
0℃~+70℃ 20MHz 24 3V~3.6V 8 Bit Built-in ROMless eZ80 LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS