SMBJ400A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ400A
JLCPCB Part #
C5161408
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400V 494V 600W@10/1000us 648V 900mA@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS