SMAJ300A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMAJ300A
JLCPCB Part #
C5161315
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 300V 371V 400W@10/1000us 486V 800mA@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS