SMBJ250A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ250A
JLCPCB Part #
C5161405
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5A@10/1000us 1uA 250V 309V 405V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS