SMB3Z180A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMB3Z180A
JLCPCB Part #
C5161145
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 171V~189V 180V 3W 500nA@136.8V 700Ω 7kΩ SMB Zener Diodes ROHS