SMB3Z5.6A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMB3Z5.6A
JLCPCB Part #
C5161125
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10uA@2V 2.5Ω 3W 5.32V~5.88V 5.6V 600Ω SMB Zener Diodes ROHS