SMA6J24A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA6J24A
JLCPCB Part #
C5161357
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15.5A@10/1000us 24V 29.5V 38.9V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS