SMCJ130CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ130CA
JLCPCB Part #
C5161528
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 130V 159V 1uA 209V 7.18A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS