SMA3Z17A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA3Z17A
JLCPCB Part #
C5161115
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 16.15V~17.85V 17V 3W 500nA@13V 750Ω DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS