SMA2Z8.2A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA2Z8.2A
JLCPCB Part #
C5161082
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10uA@6V 2.3Ω 2W 7.79V~8.61V 700Ω 8.2V SMA Zener Diodes ROHS