SMB3Z6.8A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMB3Z6.8A
JLCPCB Part #
C5161127
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10uA@4V 2Ω 3W 6.46V~7.14V 6.8V 700Ω SMB Zener Diodes ROHS