SMA6J48CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA6J48CA
JLCPCB Part #
C5161363
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS