PESD5V2S2UT
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
PESD5V2S2UT
JLCPCB Part #
C388582
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 190pF 2 20A 300W@8/20us 5.2V 5.5uA 6V 9.8V IEC 61000-4-2 TVS SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS