YJQ50P03A
MFR.Part #
YJQ50P03A
JLCPCB Part #
C919402
Package
PDFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.2V 111.7nC@10V 11mΩ@4.5V 30V 477pF 50A 6.464nF 83W PDFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS