SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C698980
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 43V 52.8V 5uA 600W@10/1000us 69.4V 8.6A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS