MF300K06F2N
MFR.Part #
MF300K06F2N
JLCPCB Part #
C781168
Package
F2N
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 Pair Common Cathode 1.15V@300A 300A 500uA@600V 55ns 600V F2N Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS