SMBJ30AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ30AQ
JLCPCB Part #
C7462770
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS