BZX84C27W
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX84C27W
JLCPCB Part #
C968258
Package
SOT-323(SC-70)
Description
1 Independent 100nA@18.9V 200mW 25.1V~28.9V 27V 80Ω SOT-323(SC-70) Zener Diodes ROHS