SMBJ15AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ15AQ
JLCPCB Part #
C5861907
Package
DO-214AA(SMB)
Description
15V 18.5V 1uA 24.4V 24.6A@10/1000us 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS