BZT52C20S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C20S
JLCPCB Part #
C699166
Package
SOD-323(SC-90)
Description
1 Independent 100nA@14V 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 55Ω SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS