BZT52B20S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B20S
JLCPCB Part #
C968117
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@15V 19.6V~20.4V 20V 500mW 55Ω SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS