SMBJ51CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ51CAQ
JLCPCB Part #
C5861913
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 51V 600W@10/1000us 62.7V 7.3A 82.4V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS