BZT52B15
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B15
JLCPCB Part #
C699206
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11V 14.7V~15.3V 15V 200Ω 30Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS